Kolor drzwi wewnętrznych: jak wybrać?

 

Jak wybrać kolor drzwi wewnętrznych, zachowując idealne połączenie z podłogami, meblami i ogólnie z wyborami stylu otoczenia?

 

Założeniem, o którym należy pamiętać, jest to, że drzwi wewnętrzne są podstawowym elementem każdego domu. Stanowią integralną część nie tylko pomieszczeń, ale i wyposażenia: drzwi wewnętrzne najlepiej określają osobowość domu i jego mieszkańców, dlatego ważne jest, aby dobór ich koloru był wynikiem starannego i starannego zmierzone odbicie.

Wybór odpowiedniego koloru.

Aby wybrać kolor drzwi wewnętrznych , najpierw skup się zatem na uważnej obserwacji domu, zarówno pod względem stylistycznym, jak i przestrzennym: ile masz miejsca? Ile drzwi wewnętrznych chcesz zainstalować? Jaki kolor dominuje na ścianach, podłogach, meblach?

 

Pamiętajmy, że kolor drzwi wewnętrznych powinien łączyć się z okuciami (oczywiście), ale także z podłogą i ścianami . Kiedy mówimy o połączeniu, nie mamy na myśli oczywiście, że wszystko będzie musiało być w tym samym kolorze, ale mamy na myśli wybór harmonijnej palety kolorów, w której różne odcienie mogą się integrować, dopasowywać i dawać życie, zgodnie z Twoimi potrzebami. potrzeb lub upodobań, różnicy kolorów lub ciągłości między środowiskami.

 

W każdym razie chcielibyśmy udzielić ogólnych porad dotyczących najlepszego wyboru koloru drzwi wewnętrznych. Celem jest zawsze ożywienie jednorodnych i harmonijnych środowisk bez tworzenia irytujących starć: można to osiągnąć, wybierając precyzyjny styl, a także odcienie kolorów, które można ze sobą kojarzyć z najwyższą naturalnością.

Biały lakier lub farba

Ogólnie rzecz biorąc, białe lakierowane drzwi dobrze komponują się z ciemnymi tonami, tworząc kontrasty nowoczesnego stylu i sugestie, które przy wysokiej jakości produktach mogą mieć prawdziwy design. Drzwi wewnętrzne w ciepłych kolorach i generalnie w naturalnych kolorach, takich jak drewno, są bardziej odpowiednie do personalizacji wnętrz z bardziej klasycznymi podłogami, beżowymi lub piaskowymi odcieniami, a także parkietami.

 

Wśród wiecznie zielonych drzwi wewnętrznych są z pewnością te z bielonego dębu , które zdają się mieć zdolność przezwyciężania przemijającej mody. Najlepiej sprawdzają się na podłogach w jasnych i ciemnych kolorach, takich jak wengé, ale również dobrze pasują do parkietu z własnego materiału.

 

Jeśli twoje podłogi są ciemne, możesz stworzyć doskonały kontrast z błyszczącymi lub lakierowanymi białymi drzwiami , ewentualnie z podstawowymi i czystymi liniami, które mogą wtopić się w ściany. Wybierz więc drzwi wewnętrzne bez krawędzi i wykończeń, a uzyskasz idealną ciągłość otoczenia.

 

Wręcz przeciwnie, należy unikać ciemnych drzwi z ciemną podłogą, aby uniknąć ponurej i bliskiej atmosfery.

Jeśli chodzi o szklane drzwi są zainteresowane, oni mają wielkie osobowości i zarówno przejrzyste, zadymionych i bardziej wyrafinowane drzwi, może być idealnym wyborem do ciemności podświetlenia, błyszczący lub nieprzezroczystych piętrach, a także dużymi jasnymi ścianami.

 

Wreszcie, bądź ostrożny z wyborem kolorowych drzwi wewnętrznych : są niezwykle delikatne i źle dobrane mogą wywołać niepokój: w pokoju zauważysz tylko drzwi, jako element, który nie pasuje. Należy jednak pamiętać, że najbardziej udana aranżacja wnętrz jest w stanie wszystko zharmonizować, tworząc płynne zespoły i zadziwić bez nadmiernego zakłócania. Dobry wybór!